238: Paczuszka Pandory 10: Bogowie a NWD
Na pierwszy ogień pójdą Ares i Atena. Znani bogowie wojny występujący w mitologii greckiej. Czym się różnili? (nie licząc oczywiście wyglądu czy płci) Ano tym, że Atena patronowała sprawiedliwej walce i rzemiosłu wojennemu. Ares natomiast wszelkiemu złu, które wiązało się z wojnną: okrucieństwu, konfliktowi i zniszczeniu. Przeciwieństwa, prawda? Mają coś jednak wspólnego, dzięki nim na naszej hodowli gości Smok Umysłu. Ares w trakcie jednego z konfliktów zbrojnych wtrącił swą siostrzyczkę - Atenę do więzienia. Próbując się wydostać stworzyła pierwszego Smoka Umysłu, który posiadł część jej wiedzy, mądrość i zdolności jasnego myślenia. Pomógł on swej pani się wydostać. Gdy to się stało przybrała postać śmiertelnej kobiety i wyruszyła w pościg za swoim bratem. Swojej bestii darowała wolność, stało to się w naszym lesie. Smok był tak przywiązany do swej pani, że gdy zawołała go, gdy odnalazła brata, przyleciał od razu i pomógł Atenie zwyciężyć.
Kolejnym bogiem przedstawionym tutaj będzie Anubis. Jest to egipski bóg o głowie szakala lub szakala niosącego wstążkę. Jest on strażnikiem umarłych oraz powiązany jest z procesem mumifikacji. Na NWD uważany jest za stworzyciela smoków ciała i duszy. Smoki Duszy miały pomagać mu w prowadzeniu dusz zmarłych w zaświaty. Ciała natomiast powstał, gdyż Anubis dostrzegł u ludzi niebywałe poświęcenie i miłość. Pewnego dnia przyszła do niego matka z ciężko chorym synem błagając o uzdrowienie. Te powiedział by zwrócili się o pomoc do Thota, kobieta jednak odparła wtedy, że modły do niego nie przyniosły żadnego skutku. Tak więc, Anubis przemienił matkę i syna w dwa smoki ciała.
Boreasz, Euros, Notos i Zefir bóstwa ucieleśniające wiatry kolejno północno-zimne, południowo-wschodnie, południowe, zachodnie. Razem przyczynili się do powstania (suprajs, suprajs) smoka powietrza! Bożki te bardzo chciały obrać władze w przestworzach. Za wierzchowce miały posłużyć im smoki, tchnęły w nie dusze wiatru, myśląc, że tak zwiększą swoje szanse na zwycięstwo. Przeliczyli się, bestie zyskały władze nad powietrzem i uciekły od swych jeźdźców.
Enki- w mitologii sumeryjskiej bóg mądrości i słodkich wód, a przy tym stwórca człowieka. Pomysłodawca i współtwórca strefy eteru oraz smoka eteru. Dawno już po wojnie świetlistych i szkarłatnych bogów, istoty te postanowiły stworzyć wymiar w którym mogłyby zamieszkać. Enki był pomysłodawcą i głównym architektem tej krainy. By dawne konflikty nie powróciły stworzył on smoka, który miał pilnować pokoju w tej krainie.
Izyda- w mitologii egipskiej bogini płodności, opiekunka rodzin. Jedno z wcieleń Wielkiej Macierzy. Jej świętym zwierzęciem była krowa. Przedstawiana jako kobieta, często z tarczą słoneczną pomiędzy krowimi rogami na głowie lub z hieroglifem w postaci tronu, który był jej imieniem. Izyda uważana była za panią życia oraz opiekunkę magii i rodziny. Izyda podczas jednej z wojen, pomogła pięknej królowej Egiptu obronić kraj przed najeźdźcami. Podzieliła się z nią swą mocą, dzięki której szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Egiptu. Agresor został pokonany, jednak ciało królowej nie mogło wytrzymać już mocy, którą podarowała jej bogini. Kobieta zmarła, a bogini przemieniła ją w rogatą żmije. Jest taki hieroglif, nie?
To tylko część z bogów, którzy mają coś związanego z NWD. Chętnych większej dawki wiedzy odsyłam do smoczej Wikipedii.
Kot Kreskowy |
Masz błąd w części o Anubisie. Dwa razy zamiast napisać "Ciało" napisałaś "Światło".
OdpowiedzUsuńPonieważ Kot odeszła z redakcji, będę musiała sama to poprawić. Dziękuję za uwagę ;)
OdpowiedzUsuń