911: Kreatywnie EXTRA, czyli zrób swoją własną unikatową zakładkę
Witajcie!
Z racji wakacji, zwłaszcza jeśli wybieracie się w długie podróże, warto zaopatrzyć się w coś do poczytania. A jak książki to wiadomo - wypadałoby mieć jakąś zakładkę. Oczywiście można wziąć zwykły pasek papieru, ale o ile przyjemniej jest tak zwyczajną rzecz zamienić w coś oryginalnego i wzbudzającego zainteresowanie. :]
Dzisiejszy odcinek to właściwie tylko film, więc zapraszam do oglądania. Poniżej podałam Wam także spis materiałów i kilka przydatnych tricków. Miłego rysowania!
Użyte materiały:
-> papier o gramaturze 250g/m2 (do akwareli) firmy Canson (blok A5 to koszt ok. 6zł)
-> ołówek automatyczny 0,5
-> czarny tusz kreślarski firmy Astra (ok. 4- 5zł). Dobry jest też Koh-I-Noora (podobna cena). Do nakładania użyłam piórka kreślarskiego (mniej fantazyjne oprawki można kupić w okolicach 10 zł). Jeśli jednak czujecie się na siłach, to możecie użyć zwykłego pędzelka.
-> kredki akwarelowe Koh-I-Noor Mondeluz (ok. 3zł/sztuka lub od ok. 15zł za zestawy)
-> biała farba akrylowa Daler Rowney Graduate Acrylic (12 - 13 zł). Polecam również Pebeo i Amsterdam, w zestawach - Pebeo, Firster.
Kilka przydatnych tricków odnośnie rysunku:
1. Jeśli nie macie pewności, czy wiecie jak wygląda np. dane zwierzę, które chcecie narysować, poszukajcie zdjęć i wykonajcie najpierw kilka(naście) szkiców na osobnej kartce, starając się uzyskać i podkreślić podstawowe kształty tej rzeczy/istoty.
2. Unikajcie bardzo szczegółowej kompozycji, ponieważ na tak małym kawałku papieru i tak nie będzie tego dobrze widać.
3. Jeśli użyjecie zbyt dużo wody przy rozmazywaniu kredek, można ją łatwo usunąć za pomocą chusteczki higienicznej. Wystarczy na chwilę przyłożyć ją do zbyt mokrego miejsca.
Kilka przydatnych tricków odnośnie strony technicznej:
1. Jeśli tusz na stalówce piórka zaschnie tak, że będzie ciężko dalej go używać, wystarczy wytrzeć stalówkę wilgotną chusteczką. Od biedy może być pośliniona :P
2. Nie używajcie flamastrów/cienkopisów do lineartu jeśli planujecie używać wody w dalszej pracy - rozmażą się.
3. Nie nabierajcie zbyt dużo tuszu na stalówkę - grozi to kleksem.
4. Jeśli używacie papieru 250g i planujecie używać wody - róbcie to ostrożnie, a po wyschnięciu pracy przyłóżcie ją czymś ciężkim, np. stosem książek, aby się wyprostowała.
5. Nie trzeba laminarki, aby zakładka stała się wodoodporna. Wystarczy koszulka od segregatora albo teczka ofertówka L-K i trochę taśmy klejącej.
Miłej zabawy i zapraszam Was do pokazywania swoich dzieł w komentarzach!
FanOfTill |
Szkoda, że nie czytam książek, bo bym sobie zrobil taką. No ale może zrobie dla mojej dziewczyny. Myslicie, że się ucieszy?
OdpowiedzUsuńPrezent zrobiony ręcznie jest o niebo lepszy od tego kupionego. :>
UsuńJestem naprawdę pełna podziwu. Nie spodziewałam się tak ładnego efektu. c:
OdpowiedzUsuń